Dlaczego system RCP zabezpiecza pracodawcę?

System RCP jest instalowany w coraz większej liczbie przedsiębiorstw. Są to systemy, które mają wiele możliwości. Największy potencjał mają jednak w dziedzinie zabezpieczania bezpieczeństwa przedsiębiorcy oraz jego interesów. W jaki sposób system RCP zabezpiecza biznes?

Kontrola dostępu

Systemy rejestracji czasu pracy można też połączyć z kontrolą dostępu do budynku lub niektórych jego części. Pracownik chcąc przejść przez drzwi musi zeskanować swoją kartę lub linie papilarne. System sprawdza w bazie, czy ta konkretna osoba ma uprawnienia niezbędne do wejścia do pomieszczenia. Jeśli dostęp zostanie przyznany to system może od razu też zaznaczyć obecność pracownika oraz zapisać godzinę jego stawienia się w pracy.

Bezpieczne finanse

Systemy RCP umożliwiają kontrolę nad przepracowanymi przez pracownika godzinami. Dzięki temu są one właściwie naliczane, również przy uwzględnieniu godzin nocnych, świąt oraz nadgodzin. Dzięki temu pracodawca może kontrolować też swoje finanse. Wynagrodzenia zawsze będą prawidłowo naliczone, a pracownik nie będzie musiał podpisywać się wielokrotnie na liście obecności. Przy okazji oznacza to też mniej okazji do manipulowania ilością przepracowanych godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *